Sotix, gektar va m² kalkulyatori

Maydonni kiriting va birligini tanlang — natija bir vaqtda sotix, gektar, m², akr va boshqa yer birliklarida chiqadi.

Teng:

  • 0,01 Gektar
  • 100 m²
  • 0,0247105 Akr
Barcha birliklar
  • 0,0001 km²
  • 0,197684 Kanal (Panjob)
  • 0,239198 Kanal (Lahor, DHA)
  • 3,95369 Marla (Panjob)
  • 4,78396 Marla (Lahor, DHA)
  • 0,0398663 Bigha (Uttar-Pradesh)
  • 0,0395441 Bigha (Bihar)
  • 0,0395369 Bigha (Rajastxon, pakka)
  • 0,0617763 Bigha (Gujarat)
  • 0,0747494 Bigha (G'arbiy Bengaliya, Assam)
  • 0,988422 Guntha
  • 2,47105 Sent
  • 0,05 Jarib (Afg'oniston)
  • 0,01 Jarib (Eron)
  • 0,1 Dönüm (metrik)
  • 0,04 Dunam (Iroq)
  • 0,0238048 Faddon

Birliklar jadvali

SotixGektarm²Akr
1 Sotix10,011000,0247105
1 Gektar100110 0002,47105
1 m²0,010,000110,00024711
1 Akr40,46860,4046864 046,861

Sotixdan gektar va metrga

SotixGektarm²Akr
1 Sotix0,011000,0247105
2 Sotix0,022000,0494211
3 Sotix0,033000,0741316
4 Sotix0,044000,0988422
5 Sotix0,055000,123553
6 Sotix0,066000,148263
8 Sotix0,088000,197684
10 Sotix0,11 0000,247105
12 Sotix0,121 2000,296526
15 Sotix0,151 5000,370658
20 Sotix0,22 0000,494211
25 Sotix0,252 5000,617763
50 Sotix0,55 0001,23553
100 Sotix110 0002,47105

Sotix, gektar va metr qanday bog'langan

Qanday hisoblash

Sotixni m² ga o'tkazish uchun 100 ga ko'paytiring: 6 sotix = 600 m². Gektarga o'tkazish uchun 100 ga bo'ling: 6 sotix = 0,06 gektar. Gektarni sotixga o'tkazish uchun 100 ga ko'paytiring: 1,5 gektar = 150 sotix.

To'g'ri to'rtburchak yerning maydoni = uzunlik × eni. Masalan, 25 × 40 metr = 1000 m² = 10 sotix. Shakli noto'g'ri yerni qo'lda hisoblash qiyin — uni telefonda xaritadan o'lchash osonroq.

Ko'p beriladigan savollar

1 sotix necha metr?

1 sotix = 100 kvadrat metr (m²). Masalan, 10 × 10 metrli yer — 1 sotix.

1 gektar necha sotix?

1 gektar = 100 sotix = 10 000 m².

6 sotix necha gektar?

6 sotix = 0,06 gektar = 600 m².

1 akr necha sotix?

1 akr = 4 046,86 m² ≈ 40,4686 sotix.

Yer maydonini telefonda qanday o'lchayman?

GeoMeter ilovasida xaritada yer burchaklarini belgilang yoki GPS bilan chegarani aylanib chiqing — maydon sotix, gektar va m² da darhol ko'rinadi.

Yerni telefonda o'lchang

GeoMeter yer maydonini xaritada yoki GPS bilan aylanib o'lchaydi va natijani darhol sotix va gektarda ko'rsatadi.

YUKLAB OLINGGoogle Play